Atrakcje
PLAŻA

Plaża w Dębinie zachwyca swoją różnorodnością. Na prawo w stronę Rowów jest szeroka i piaszczysta. Tu cały czas powstają nowe wydmy i porastają bujnymi trawami. Na lewo w kierunku Poddąbia rozciąga się plaża częściowo kamienista a nad nią góruje urwisty klif osiągjący w niektórych miejscach około 30m. W sezonie, na plaży wydzielone jest strzeżone kąpielisko.

 

Lasy

Okolice Dębiny porastają lasy mieszane, ktorych przewagę stanowią dęby. To od nich prawdopodobnie miejscowość wzięła swoją nazwę. Ich położenie wzdłuż klifów stwarza wspaniałe warunki do pieszych i rowerowych wycieczek o każdej porze roku. Oprócz rowerzystów i uprawiających nordic walking w sezonie jesiennym jest to raj dla grzybiarzy.

Klif

Spacerując plażą możemy podziwiać porośnięty, urwisty, drugi co do wielkości klif w Polsce. Stanowi on doskonały punkt widokowy dla oglądających zachody słońca a dla paralotniarzy jest to miejsce do wzbicia się w chmury. Każdego roku klif wygląda inaczej. Dzieje się to za sprawą morza, którego fale w sezonie zimowym są niekiedy tak duże, że uderzają o brzeg i wydzierają kolejne połacie lądu. 

Okolica

Dębina to doskonałe miejsce z dala od zgiełku miejskiego a jednocześnie dobry punkt wypadowy do innych wyjątkowych miejsc, ktore na mapie Polski oznaczone są jako warte zobaczenia.

  • Słowiński Park Narodowy - jeden z dwóch nadmorskich parków w Polsce
  • Ruchome wydmy w Czołpinie - unikat w Europie
  • Jezioro Gardno - jedno z lepszych miejsc do uprawiania windsurfingu
  • Skansen w Klukach - Muzeum Wsi Słowińskiej 
  • Ustka - uzdrowisko i miasto portowe
  • Szllak Zwiniętych Torów - Szlak turystyczny wzdłuż wybrzeża (Ustka-Rowy) 

 

Kontakt
Apartamenty na wydmach
ul. Modrzewiowa
Dębina 76-270

+48 539 68 99 99
biuro@domnawydmach.pl

Wiadomość wysłana